Več kot štirideset slik v olju in akrilu na pričujoči razstavi prezentirajo aktivni slovenski slikarji: Vojko Gašperut – Gašper, Benjamin Žnidaršič – Beno, Željko Vertelj, Dragica Sušanj, Martina Pavlovič – Tina, Nevenka Gorjanc, Neja Zrimšek Žiger, Eric Pibernik ter dva gostujoča: Stjepan Perković iz Hrvaške in Dejana Bačko iz Srbije. Organska umestitev slik živečih avtorjev z deli dveh izmed njihovih preminulih prijateljev.
Kategorija: Umetnost
Tečaji grafičnih tehnik v MGLC
Zunanja povezavaVabimo k vpisu v:
ZAČETNI TEČAJ GRAFIČNIH TEHNIK: sitotisk, lesorez, linorez, kolagrafija
začetek 6. februarja ob 17.00, rok za prijavo do 2. februarja
NADALJEVALNI TEČAJ GRAFIČNIH TEHNIK: jedkanica in reservage, litografija, mezzotinta in suha igla
začetek 9. februarja ob 17.00, rok za prijavo do 2. februarja
Foto: Gregor Gobec. Arhiv MGLC.
Vodstvo po razstavi s kustosom Jaka Racman: sreda, 8. februar, 11:00 in 15:00
Zunanja povezavaVeč kot štirideset slik v olju in akrilu na pričujoči razstavi prezentirajo aktivni slovenski slikarji: Vojko Gašperut – Gašper, Benjamin Žnidaršič – Beno, Željko Vertelj, Dragica Sušanj, Martina Pavlovič – Tina, Nevenka Gorjanc, Neja Zrimšek Žiger, Eric Pibernik ter dva gostujoča: Stjepan Perković iz Hrvaške in Dejana Bačko iz Srbije. Organska umestitev slik živečih avtorjev z deli dveh izmed njihovih preminulih prijateljev.
Goran Tomčić: O minljivosti v umetnosti / Predavanje o zgodovini participativnega dela v umetnostni zgodovini in danes
Zunanja povezavaV Berlinu živeči hrvaški umetnik Goran Tomčić, ki se v Galeriji Ivana Groharja trenutno predstavlja z razstavo Pompom mreže / Pompom Nets Škofja Loka, se bo v svojem predavanju posvetil zgodovini participativnega dela v umetnostni zgodovini in danes.
Prešernov dan v Loškem muzeju
Zunanja povezavaPreživite kulturni praznik v Loškem muzeju! Vstop bo prost, obiščete lahko Loški muzej, kjer pripravljamo tudi vodene oglede razstav za otroke in odrasle, Škoparjevo hišo, Galerijo Ivana Groharja z vodstvom po aktualni razstavi, Galerijo Franceta Miheliča z vodstvom po Miheličevi zbirki, Dvorec Visoko, Dom Cankarjevega doma v Dražgošah in Muzej Žiri, program pa pripravljamo tudi v Domu čebelarjev Brode. Vabljeni!
Najstarejši glasbeni inštrument na svetu in drugi zakladi Narodnega muzeja Slovenije
Zunanja povezavaNa spletu bomo spremljali vodnico Matejo Kregar Gliha: predstavila bo največje dragocenosti, ki jih hrani Narodni muzej Slovenije. Pridružite se ji pri odkrivanju izjemne preteklosti tega prostora!
Vodenje bo v angleškem jeziku.
Trajanje: 45 minut. Brezplačno, napitnina dobrodošla. Obvezne prijave na Heygo!
Delavnica Kolagrafije
Zunanja povezavasobota–nedelja, 21.–22. januar, 10.00–18.00
Na delavnici bomo spoznavali in preizkušali različne načine priprave matrice ter iskali inovativne rešitve za pripravo le teh.
Kolagrafija je grafična tehnika globokega ali visokega tiska, njeno ime izhaja iz besede kolaž. Za matrico pri tej tehniki uporabljamo karton, njegove površine pa na različne načine preoblikujemo z nanašanjem lepila, peska in drugih dodatkov, s katerimi pridobivamo različno hrapavost površin.
Delavnica Moja rešilna bitka
Zunanja povezavaMoja rešilna bitka so ekološke, eksperimentalne in ustvarjano sprostitvene delavnice za otroke 8+ (vabljeni pa tudi starši, stari starši in skrbniki). Raziskujemo naravo in rastline, izdelujemo kinetične figure, jih osmišljujemo kot »skupno rastje« in ustvarjamo ambientalne aplikacije.
VODSTVO PO RAZSTAVI NARAVNA VERA IN PERFORMANS IRENE TOMAŽIN
Zunanja povezavaPerformans Irene Tomažin in vodstvo po razstavi; po razstavi Naravna vera vodita njena kustosa Yasmín Martín Vodopivec in Dušan Dovč.
Irena Tomažin: Korenine glasu # odmev
V delu Korenine glasu # odmev Irena Tomažin nadaljuje preizpraševanje glasu in njegove materije oziroma njegovega načina prisotnosti – tokrat v odnosu do narave.